scorecardresearch

Kafes Filmi Türkiye'nin yanlış bilinenlerine IŞIK tutan bir filmdir

703 izlenme
Kategori Film
Eklenme Tarihi 2 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Kafes Filmi Türkiye'nin yanlış bilinenlerine IŞIK tutan bir filmdir
12 Eylül darbesi gerçekleştiği günden bu yana hep sol kısım tarafından bakılıp bunların eser haline getirilip insanlara empoze edildiği konusuna atıfta bulunan senaristler biz bir ilki gerçekleştirerek kafes izle ile tamamen ülkücüler ve sağ kısım tarafından durumun akıbetine bakmaya çalıştık şeklinde yorum yaparken bir kaç önemli dipnotunu da ekledi. Bunlar dan en önemlisi devrimcilerin tarafında bulunan Deniz Gezmiş, Mahir Çayan, Yusuf Arslan gibi isimlerin yerine tamamen gerçek dışı isimler ve normalde var olmayan kişiler üzerinden yola çıkıldığı sadece o zamanın bilinmesi gereken gerçek yönlerinin aktarıldığı ortaya çıkmaktadır. Öte yandaki bilinmesi gereken gerçek bir şey varsa oda öykü ve hikayelerin doğruluğu.. bazılarımızın bildiği şeylerin üzerine de değineceklerini bugün yaşayan jenerasyonun o zamandaki kayıpları için biraz olsun teselli niteliğini de içten içe düşündük dedi.

Yönetmenliğini Mahmut Kaptanın yaptığı ve tek başına koltukta oturduğu kafes 2015 full izle senaristliğini Remzi Uncu yaparken bir çok başarılı oyuncudan oluşan kadro ilgililerini oldukça tatmin edecek gibi duruyor. Bu arada en önemli aktör olarak göze çarpan kimlik İsmail Hacıoğlu olurken karakter olarak Mehmet adında olacak. Önümüzdeki aylarda vizyona girmesi beklenen bu güzel filmi Joy PR üstlenirken fragman için henüz bir ses çıkmadı. Sosyal medyayı etkin bir biçimde kullanması beklenen reklam ajansının tanıtım için televizyon kanalları ile sıkı pazarlık içerisinde olduğu yayıncı kuruluşlar tarafından aktarılan güncel duyurulardan birisi oldu.

Tür: 2015 Filmleri, Drama, Manset Filmler, Yerli Filmler

Yapım: 98 dakika / 2 Ekim 2015 / Türkiye

IMDB Puanı: 5.2

Yönetmen: Mahmut Kaptan

Oyuncular: Nilay Duru, Murat Ercanlı, İsmail Hacıoğlu, Barış Küçükgüler, Fırat Şahin, Mine Doğan, Janberk Nak, Turgay Atalay

Etiketler:
Etiketler